Захист прав затриманих та поліцейських: На Київщині відкрили комплекс  «Custody Records»
Опубліковано 16 грудня 2021 року о 17:00

Сьогодні, 16 грудня в Бориспільському  районному управлінні поліції стартувала новітня система «Custody Records» - комплекс відео та електронної фіксації усіх дій з моменту доставлення особи до підрозділу поліції до подальшого її затримання. 

Презентація відбулася за участі начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Андрія Нєбитова, начальника Бориспільського районного управління поліції Тараса Кравчука, заступника міського голови Борисполя Віталія Горкуна, керуючого партнера юридичної компанії  Олександра Кеєра, адвоката Сергія Ткаченка, працівників поліції та ЗМІ. 

Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу спостерігати, що відбувається із особою з моменту її доставлення до підрозділу поліції, проведення слідчих дій, спілкування із захисником до моменту та в процесі поміщення та перебування в кімнаті для затриманих. Окрім того, вказана система надає змогу дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських.

«Впровадження системи «Custody Records» має на меті підвищити стандарти захисту прав затриманих осіб та поліцейських. Система також  передбачає створення окремої ланки – інспекторів із дотримання прав людини», - зазначив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Для впровадження системи у Бориспільському районному управлінні поліції було здійснено перепланування внутрішнього простору, а нові приміщення  облаштовано відеокамерами. Все здійснено у відповідності до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини. 

Комплекс приміщень також передбачає окрему кімнату для проведення слідчих дій із затриманим, а також  окреме приміщення для здійснення конфіденційного побачення підозрюваного із захисником із дотриманням правил особистої безпеки. 

«Система, яку сьогодні впровадили на Київщині викликає почуття гордості, що в поліції дотримуються прав людини та загальноєвропейських стандартів. Той перелік процесуальних моментів, які зазвичай виникають  вже в суді під час обрання запобіжного заходу, вже враховані в системі електронної реєстрації, яка нині передбачена в «Custody Records», - відзначив юрист Олександр Кеєр.

Алгоритм роботи «Custody Records»  передбачає такі етапи: фіксацію дій з моменту доставлення затриманої особи до підрозділу поліції, реєстрація вказаної особи в електронній базі даних, інтерв’ювання затриманої особи, а також поліцейських, які здійснювали затримання. Також система передбачає автоматичне повідомлення центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги у разі затримання та необхідність залучення адвоката. 
“Дана система, на мою думку - це крок у майбутнє та крок до зміцнення законності і правопорядку”, - зазначив адвокат Сергій Ткаченко.

Проєкт «Custody Records» націлений на захист прав та безпеки затриманих, доставлених до підрозділу осіб, забезпечення дотримання прав людини та уникнення можливих безпідставних звинувачень громадян щодо дій поліцейських.

Відділ комунікації поліції Київскої області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux