Заплановані зміни
Основні проєкти структурної та функціональної розбудови Національної поліції України

Проєкти, що реалізуються



Якщо Ви зацікавились даною Програмою та бажаєте прийняти активну участь в її подальшій реалізації в ролі рівного консультанта, звертайтеся за адресою

  • м. Київ, вул. Володимирська, 15, каб. 20;
  • тел.: +380 (44) 271-64-62;
  • електронна пошта: [email protected].


Наші консультанти

  • +380 (98) 598-60-66 Ткаченко Маргарита;
  • +380 (98) 036-41-13 Миколаєва Наталія;
  • +380 (97) 460-46-14 Тимошенко Сергій;
  • +380 (67) 702-67-49 Шуб Володимир.

Починаючи з 2015 року працівники патрульної поліції виконують функції з забезпечення безпеки дорожнього руху на автошляхах державного і міжнародного значення загальною протяжністю 3300 тис. км.

На даний час 71 автопатруль патрульної поліції працює на автошляхах та стаціонарних постах в Харківській, Київській, Житомирській, Волинській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Полтавській, Вінницькій, Донецькій та Рівненській областях.

У подальшому заплановано початок роботи підрозділів патрульної поліції на всіх трасах міжнародного, національного та регіонального значення на всій території України (загальна протяжність доріг, що планується обслуговувати – 9 054 км).

З цією метою планується здійснити набір 2592 поліцейських та формування 324 автопатрулів, а також утворення 68 стаціонарних постів.

Мета – створення та забезпечення функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

На сьогодні у містах Київ та Одеса реалізується пілотний проєкт системи фіксації в автоматичному режимі правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Планується розроблення та прийняття підзаконних нормативно-правових актів, створення та забезпечення функціонування підрозділу Нацполіції, відповідального за роботу з системою автоматичної фіксації, розширення мережі технічних засобів автоматичної фіксації тощо.

Мета – розбудова якісної системи реагування на кризові та надзвичайні ситуації як єдиної організаційної форми взаємодії підрозділів апарату Національної поліції для забезпечення координації та управління силами і засобами поліції у разі ускладнення оперативної обстановки або виникнення надзвичайної ситуації.

Упродовж 2016-2017 років розпочали роботу ситуаційні центри Національної поліції України, а також в ГУНП Донецької, Вінницької, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва.

Мета – забезпечення дотримання європейських та світових вимог утримання осіб в місцях позбавлення волі, оптимізації наявної кількості таких установ, створення базових ІТТ, приведення умов тримання затриманих та осіб, які перебувають під вартою, до відповідних стандартів.

З початку реалізації проєкту ліквідовано 230 ізоляторів тимчасового тримання, на сьогодні нараховується 150 ІТТ. У зв’язку з неналежними умовами тримання та суттєвими недоліками у технічній укріпленості тимчасово призупинено функціонування 27 таких установ.

У квітні цього року уведено в експлуатацію нове приміщення ІТТ у м. Сєвєродонецьк Луганської області. Найближчим часом буде завершено будівництво ІТТ у м. Сарни Рівненської області.

У 135 ІТТ запроваджено роботу інформаційної підсистеми «ІТТ сustody records». Ця підсистема є електронною базою даних утримуваних в ІТТ осіб та мінімізує випадки незаконного поводження з ними, а також забезпечує контроль за дотриманням їх прав і законних інтересів.

Для покращення умов тримання затриманих в ізоляторах тимчасового тримання в ІТТ 23 областей та м. Києва запроваджено нову концепцію модульного харчування.

Заходи, що плануються:

  • оптимізувати існуючу структуру ІТТ (з 380 до 150), що у свою чергу надасть змогу зменшити кількість обслуговуючого персоналу (з 3,4 до 2,3 тис.) та зекономити кошти на утримання цих установ (з 9,5 до 3,6 млн. грн.);
  • побудувати 14 нових ІТТ, провести ремонт приміщень у 56 існуючих та реконструювати 80 споруд;
  • розробити та упровадити єдиний електронний протокол затримання;
  • облаштувати відповідно до європейських стандартів в підрозділах поліції кімнати прийому громадян і кімнати для проведення слідчих дій;
  • упровадити порядок інформування осіб про права свідка, потерпілого та затриманого шляхом вручення поліцейських пам’яток.

Мета – створення універсальної служби детективів, яка об’єднає у собі функції оперативних та слідчих підрозділів, зменшить навантаження на слідчих, підвищить якість досудового розслідування, передусім тяжких та особливо-тяжких злочинів, а також спростить процедуру досудового розслідування шляхом запровадження інституту дізнання.

Реалізацію відповідного пілотного проєкту наприкінці 2016 року розпочато у Київській області, в рамках якого 125 слідчих Києва та області пройшли переатестацію та навчання за сучасними стандартами.

З квітня 2017 року розпочато реалізацію пілотного проєкту в окремих територіальних (відокремлених) підрозділах територіальних органів поліції в Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.

Мета – запровадження підходу «поліцейська діяльність, орієнтована на громаду» в роботу структурних підрозділів Національної поліції – задля більш ефективного та оперативного виявлення, запобігання і вирішення проблем, пов’язаних із злочинністю, страхом перед злочинністю, завданням фізичної шкоди, порушенням громадського порядку та занепадом територіальної громади, з метою покращення умов життя для всіх членів суспільства.

Упродовж 2016 року підвищення кваліфікації пройшли 4695 дільничних офіцерів поліції. Заплановано проходження підвищення кваліфікації всіма дільничними офіцерами – 6822.

Також здійснено добір та підготовку 102 осіб із числа цивільної молоді для дільничних підрозділів поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

З моменту створення Національної поліції утворено міжрегіональні територіальні органи – Департамент захисту економіки та Департамент кіберполіції, які безпосередньо підпорядковується Голові Нацполіції.

Мета – перетворення цих підрозділів у потужні поліцейські правоохоронні структури правозахисного призначення для ефективної протидії злочинності у відповідних галузях.

Для формування дієвих підрозділів з протидії кіберзлочинам проведено конкурс, відбір та навчання 109 працівників, головним чином із цивільної молоді.

Мета – впровадження регіональних контактних центрів в усіх територіальних органах Національної поліції України, з їх послідовним об’єднанням в єдину систему, з метою розподілу пікових навантажень між регіонами без втрати якості обслуговування.

З 2015 року розпочато поступове запровадження служби «102» в усіх обласних центрах України.

Підрозділи служби «102» розпочали свою роботу у всіх обласних центрах України. Централізація дзвінків громадян на спецлінію 102, з території всього регіону, до контактних центрів служби «102» здійснюється на даний час Волинській, Закарпатській, Київській, Полтавській, Хмельницькій, Чернігівській областях та м. Києві.

Мета – ефективне реагування на повідомлення про факти вчинення насильства в сім’ї, надання поліцейських послуг потерпілим особам та вжиття заходів реагування до правопорушника.

З початку квітня в пілотних регіонах (Дарницьке управління поліції ГУНП у м. Києві, Малиновський відділ поліції ГУНП в Одеській області, Сєверодонецький відділ поліції ГУНП в Луганській області та УПП в містах Києві, Одесі, Сєверодонецьку ДПП) розпочали роботу «мобільні групи» з реагування на повідомлення про вчинення насильства в сім’ї.

За фінансової підтримки ОБСЄ 22-26.05.2017 та 04-08.09.2017 на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ для працівників зазначених органів поліції проведено тренінг з використанням новітніх форм та методів роботи з реагування на факти насильства в сім’ї (загалом 56 працівників).

Метою Пілотного проєкту є визначення пріоритетів, основних напрямів, очікуваних результатів та засобів реформування УП та налагодження його роботи за зразком європейських підрозділів поліції.

Завдяки реалізації проєкту передбачається утворення нового територіального підрозділу поліції м. Києва, здатного на більш високому рівні та з більшою ефективністю надавати поліцейські послуги населенню, що проживає на території Голосіївського району, зокрема з забезпечення публічної безпеки і порядку, протидії злочинності, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Реалізацію Пілотного проєкту планується здійснити за участі підрозділів апарату центрального органу управління Національної поліції, Головного управління Національної поліції у м. Києві та Бюро з правоохоронних питань (INL) Державного департаменту Сполучених Штатів Америки.

Заходи щодо реалізації положень Пілотного проєкту передбачається здійснити у чотири етапи протягом 2017-2018 років.

У рамках зазначеного проекту заплановано реконструювати 20 визначених відділів поліції у Київській, Львівській та Харківській областях та здійснити їх технічне оснащення.

Також з використанням передових європейських методик передбачається проведення тренінгів для поліцейських цих підрозділів за різними напрямами службової діяльності, впровадження концепції взаємодії з громадою, а також здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня довіри населення до поліції.

Проєкти, реалізація яких завершена

У період 2015-2017 років роботу патрульної поліції розпочато в 33 містах України, у тому числі і наближених до зони проведення АТО.

На сьогодні загальна чисельність особового складу підрозділів патрульної поліції становить понад 12 тис. працівників.

Для відновлення штатної чисельності наприкінці 2016 року здійснено набір 1,1 тис. патрульних поліцейських, у 2017 році оголошено додаткові набори у більшості міст, де діє патрульна поліція.

З метою підвищення ефективності боротьби з вуличною злочинністю Здійснюється формування тактичних груп патрульної поліції у містах Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові.


Мета – своєчасне реагування на заяви й повідомлення про вчинені правопорушення та інші події задля прибуття на місце події в найкоротший термін, зменшення навантаження на дільничних офіцерів поліції у зв’язку зі значним скороченням їх штатної чисельності, яке мало б компенсуватися покладанням на ГРПП окремих функцій превенції (складання адміністративних протоколів, перевірка підоблікового елементу тощо).

На даний час в штатній структурі усіх ГУНП передбачено сектори реагування патрульної поліції та групи реагування.

На сьогодні штатна чисельність секторів та груп реагування ГУНП в областях становить 12 276 посад, некомплект складає близько 1500 посад (12,8%).

В подальшому планується проведення підвищення кваліфікації працівників ГРПП (на даний час пройшли курс 217 поліцейських), покращення матеріально-технічного забезпечення (для повного укомплектування необхідно виділити 295 одиниць автотранспорту, 546 логістичних пристроїв (планшетів), 480 комп’ютерів, 8,2 тис. комплектів однострою, 3,9 тис. індивідуальних реєстраторів).

Мета – створення і розвиток нового, єдиного і універсального підрозділу поліції особливого призначення.

З листопада 2015 року розпочав роботу Департамент організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії «КОРД», на сьогодні такі підрозділи створені у 15 регіонах держави.

На даний час 407 бійців КОРД пройшли відповідну підготовку та приступили до роботи.

05.11.2017 планується розпочати черговий 8-тижневий курс навчання для бійців Волинської та Львівської областей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux