Минулої доби до поліції Київщини звернулось троє громадян із заявами про порушення виборчого права

Вибори 2019

Працівники поліції оперативно відреагували на кожне повідомлення. Під час перевірки факти порушення чинного законодавства у сфері виборчого права не підтвердились.

Так, до поліції звернувся член однієї з виборчих комісій міста Яготин із заявою про те, що відсутня печатка. На місці події працівники поліції встановили, що печатка знаходиться у голови окружної виборчої комісії, яка у власних справах на той час поїхала з міста.   

Жителька міста Біла Церква повідомила до поліції, що до намету, де вона  займається агітацією за одного з кандидатів у Президенти, невідомий чоловік її ображає. За вказаною адресою одразу прибула група реагування патрульної поліції Білоцерківського відділу поліції. Однак, інцидент з незнайомцем був вичерпаний до приїзду поліції.

Ще одна заява до поліції Київщини надійшла від жителя села Яхни про те, що по вулиці  Кооперативній ходять дві жінки та відбирають анкетні дані в людей. На місце події прибула група реагування патрульної поліції та дільничний офіцер Миронівського відділу поліції.  Поліцейські встановили, що заявник звернувся до поліції з метою встановлення законності проведення агітаційних дій. Порушень правоохоронці не виявили. У подальшому чоловік звернувся до поліції із зустрічною заявою про припинення розгляду його повідомлення, претензій з даного питання у нього були відсутні. 

Загалом, з початку передвиборчої  кампанії до поліції Київщини надійшло 144 повідомлення.

За всіма фактами щодо порушення Закон України «Про вибори Президента України» працівники поліції провели всебічні, об’єктивні  перевірки та прийняли законні рішення.

Складено 18 адміністративних протоколів за ч. 2 ст. 212-13, по одному  протоколу за ст. 173 та за ст. 183 Кодексу України про адміністративне  правопорушення, матеріали яких направлено до суду для прийняття рішення.

Також триває досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях, відкритих за фактом порушення виборчого права.

Відділ комунікації поліції в Київській області

вибори 2019