ОЧИМА ЗМІ: Поліція Київщини продовжує посилено нести службу та допомагати громадянам під час відключення електроенергії.
Опубліковано 30 грудня 2022 року о 17:07

Завдяки проведенню безпекових заходів, ми спостерігаємо зниження рівня злочинності. 

На території Київської області здійснюється успішна реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади» та відновлюється система «Безпечна Київщина». Захист людей, боротьба зі злочинністю й орієнтування на потреби українців – такі завдання будуть стояти перед поліцейськими у 2023 році. У новорічну ніч комендантська година не скасовується, а також  під час воєнного стану діє заборона використання піротехнічних засобів. Про підсумки року, найскладніші моменти та найважливіші завдання розповів очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов у ексклюзивному інтерв’ю «Київщина 24/7». 

Відділ комунікації поліції Київської області


«Безпечна Київщина», «Військовий злочинець», «Офіцер громади» та інші досягнення Поліції Київщини в надскладному 2022-у – очільник правооохоронців області дав ексклюзивне інтерв’ю «Київщині 24/7».  У ньому Андрій  Нєбитов підбив підсумки року, розповівши про найскладніші моменти, найважливіші завдання та прийдешні виклики. А також – як він особисто проведе новорічну ніч та як варто відсвяткувати її всім нам.

Яким став для вас 2022 рік? Які нові емоції він приніс у ваше життя, що було найважчим/найстрашнішим, а що все-таки було приємного в цьому році?

2022 рік для мене став тяжким роком, як і для всієї нашої країни. Він приніс, на жаль, найбільше негативних емоцій. Це біль і страждання в дуже великих масштабах.

Найважчим було саме прийняття управлінських рішень – ставити особовому складу такі завдання, які передбачали ризик для життя і здоров’я наших працівників.

Найстрашнішим було виявлення тіл убитих і закатованих наших цивільних (підкреслюю) громадян. Бачити всі ці руйнування. Ці жахи й злочини армії російської федерації.

А приємно було в цьому році – побачити те саме єднання українського народу перед зовнішньою загрозою… Коли «друга армія світу» (вона тоді не тільки нам, а мабуть, і всьому світу такою задавалася) на нас нападає – видавалося, що тут 3 дні, максимум – тиждень, країна впаде… То саме єднання українського народу, рішення військо-політичного керівництва нашої держави, Президента дали змогу втримати нашу країну й дати гідну відсіч ворогу – це насправді здивувало, я впевнений, не тільки мене, а навіть увесь світ і найбільш розвинені країни.

Поліція Київщини на початку року була зосереджена на захисті області від окупантів, потім – на деокупації та поверненні до більш-менш нормального життя. Тепер, наприкінці 2022 року, на якому «фронті робіт» зосереджені наші правоохоронці?

Перш за все, під час окупації нашими завданнями були термінове проведення гуманітарних конвоїв, евакуації населення, допомога розвідданими ЗСУ.

Після деокупації, по-перше, ми зосередили нашу увагу на перевірці й зборі інформації для військових з деокупованих територій. По-друге, на відновленні поліцейської функції. По-третє – це встановлення і документування всіх злочинів армії рф. По-четверте – відновлення поліцейської інфраструктури та матеріально-технічного забезпечення. Адже ми усвідомили, що можемо мати збільшення злочинів, погіршення криміногенної ситуації саме після війни.

Сьогодні я хочу нагадати, що поліція Київщини несе службу в посиленому варіанті. Ми збільшили фактично вдвічі кількість піших і автопатрулів в умовах воєнного стану. Також ми виконуємо функцію допомоги з інформування громадян про ракетну небезпеку і окремо займаємося гуманітарними питаннями щодо допомоги під час блекауту. А саме – усі наші відділи, відділення, районні управління й адміністративні будівлі пристосовані до того, щоб зустрічати громадян, давати змогу попити гарячого чаю, зігрітися, скористатися інтернетом, отримати будь-яку інформацію та іншу допомогу. Окрім цього, у нас встановлено намети у найбільш проблемних місцях, де тривалий час немає електрики, водопостачання й тепла. Тому поліцейські будуть поряд і будуть виконувати навіть ті функції, які їм не властиві, щоб допомогти нашим людям.

Як на кінець грудня 2022 року за останні 3 місяці змінилась криміногенна ситуація у регіоні порівняно з періодами початку року/окупації/деокупації?

На території Київської області ми відмічаємо зменшення загальної злочинності близько на 5%.Якщо брати окремо майнову злочинність – то маємо до 35% зниження, щодо розбійних нападів – до 50%, щодо угонів – до 70%. Тобто маємо, так би мовити, суттєве зниження саме професійної злочинності. Це ті види злочинів, що здійснюють люди, які мають певну підготовку, знаряддя й обладнання для їх скоєння.

Пов’язуємо ми це, перш за все, зі збільшенням сил безпеки на території нашого обслуговування.  Причому йдеться не тільки про поліцію. Це і добровольчі формування територіальних громад, які ми долучаємо до патрулювання; це і наявність блок-постів; це і наявність Національної гвардії та Збройних сил України. Усе це створює некомфортні умови для криміналітету – тому кількість злочинів зменшується. Злочинці виїжджають на територію, де їм значно легше здійснювати злочини. Тому я впевнений, і ще раз це підкреслюю, у післявоєнні часи вони будуть повертатись. Тож, Нацполіція саме в Київській області повинна мати максимальний потенціал відновлення і технічного захисту громадян, щоб ефективно протидіяти злочинності.

Наскільки збільшилась кількість розслідуваних справ щодо злочинів російських солдат на Київщині з вересня до сьогодні? Які є зрушення в розслідуваннях?

Перше хочу сказати, що це систематична робота й вона буде тривати не один рік. Нагадую, що Нацполіція запровадила відповідну базу даних, де всі працівники безпекових служб займаються встановленням солдат рф, які перебували на території України і вчиняли злочини. База називається «Військовий злочинець» – зараз там уже більше 180 000 встановлених осіб. Усі працюють над тим, щоби оголошувати підозри й оголошувати в розшук солдат рф за скоєні ними злочини в Україні.

За останні місяці слідчими Київської області повідомлено більше 49 підозр особам, які вчиняли злочини на Київщині. І ця робота продовжується. Наголошую, ще дуже багато нерозкритих злочинів скоєно солдатами рф (якщо можна їх так назвати) на території Київщини. Під час окупації фактично пів нашої області  було місцем скоєння злочину.

Які головні зрушення Поліції Київщини в аспекті безпеки громадян після нашої розмови у вересні – ТОП3 досягнень?

Перший напрямок: за цей надскладний рік разом із місцевим органами самоврядування нам вдалося відкрити 15 поліцейських станцій. І громади змогли отримати своїх поліцейських громад, які дуже позитивно себе зарекомендували саме під час активних бойових дій на Київщині. Окремо додам, що після нещодавнього випуску на території області вже діє більше 100 поліцейських офіцерів громади.

Другий: нам вдалося довести до КОВА, оперативного штабу військових, що функціонування «Безпечної  Київщини» є дуже потужним інформатором для проведення аналізу щодо пересування ворожої військової техніки, ДРГ і взагалі розуміння криміногенної ситуації. Завдяки нашим пропозиціям і рішенням, система «Безпечна Київщина», яка була зруйнована майже на 30%, фактично вже відновлена. Окремим завданням зараз реалізується проєкт щодо встановлення 500 камер з розпізнаванням обличчя у громадських місцях області.

Окремо відпрацювали технічні заходи із захисту нашого кордону спеціальними видами відеокамер, які бачать і вдень, і вночі на багато кілометрів вперед. Тобто це дає змогу отримувати інформацію, аналіз якої дозволяє нашим військовим і правоохоронцям приймати управлінські рішення, що захистять нашу область і столицю від повторного наступу.

І третій: нам вдалося, іще раз підкреслюю, поповнити кадровий склад і повністю відновити за рахунок співпраці з Нацполіцією України та волонтерами автопарк, який було знищено пі час окупації. І відповідним чином збільшити кількість нарядів на території нашого обслуговування.

Це напрямки, які були дуже важливі в аспекті прийняття й реалізації. Бо зволікання в реалізації саме цих напрямків могло тягнути за собою, якщо не легке повторне вторгнення рф, то точно нерозуміння того, що відбувається на території. А це, щонайменше, призвело б до погіршення криміногенної ситуації.

Які плани будує Поліція Київщини на 2023 рік, які завдання ви ставите перед вашими підлеглими?

1. Ми повинні зробити так, щоб захистити людей від будь-яких злочинних посягань.

2. Допомогти людям під час тяжких ситуацій, пов’язаних із блекаутом та іншими проблемами. Ця робота – здебільшого компетенція органів місцевого самоврядування і рятувальників, але поліцейські не будуть залишатися осторонь. Ми будемо орієнтуватися на потреби людей, з якими б проблемами вони не стикнулися.

3. Ефективне виконання службових обов’язків для дієвої протидії криміналітету. Ми не повинні дати змогу підняти голову злочинцям, які будуть повертатися назад під час того, як воєнна ситуація в наших населених пунктах буде налагоджуватися.

Отож, захист людей, боротьба зі злочинністю й орієнтування на потреби українців – такі завдання будуть стояти перед поліцейськими у 2023 році.

Як сьогодні ви оцінюєте вірогідність повторного наступу на Київщину?

Я, як і всі громадяни, орієнтуюсь на загальну інформацію від Верховного головнокомандувача, Президента та інших посадових осіб, які мають найбільший обсяг інформації від всіх розвідок та іноземних партнерів.

Моя особиста думка: з урахуванням особливостей нашого ворога, дуже важко зрозуміти – що там у нього в голові. Сьогодні він буде думати одне, завтра – інше. Тому Нацполіція разом з іншими силами оборони Києва та області готові повномасштабно виконувати завдання від ЗСУ та військо-політичного керівництва. Ми завжди готові захистити наших людей і вжити всіх заходів, щоб ворог отримав гідну відсіч і не зміг захопити наші території.

Якою буде, на вашу думку, новорічна ніч на Київщині? Як краще громадянам спланувати свої святкування, щоб максимально убезпечити себе від різноманітних загроз і викликів?

Перше, хочу сказати, що Новорічна ніч на Київщині буде стандартною – не відрізнятиметься від інших воєнних ночей. Комендантська година не скасовується. Нагадую про заборону використання піротехнічних засобів.

Поліція Київської області планує ще додатково посилити свої наряди.

Людям пораджу зустріти цей Новий рік у сім’ї з рідними та близькими. Бо давайте казати відверто, після 24 лютого цінності в нашому житті змінилися. Побудьте зі своїми родинами, побудьте вдома, з’їздіть до батьків. А також полегшіть, будь ласка, роботу службам безпеки України – дотримуйтесь комендантської години, не порушуйте кримінальне й адміністративне законодавство. Це буде ваш серйозний вклад у допомогу і ЗСУ, і взагалі силам безпеки.

Як особисто ви плануєте святкувати цей надзвичайний Новий рік?

Святкувати не планую. У зв’язку з тим, що для свят треба настрій, атмосфера, бажання, а зараз триває війна. Звичайно поздоровити рідних і близьких – це обов’язково необхідно. Але саме цей Новий рік плануємо з більшістю керівників зустріти на робочому місці. Адже розуміємо: ворог підступний, ворог може вжити будь-яких заходів, ворог любить сакральні дати. Тому своєчасне прийняття термінових управлінських рішень вимагає від нас, керівників, бути на роботі.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux