Під час окупації армією рф території Київщини постраждала поліцейська інфраструктура - 5 зруйнованих та 5 пошкоджених відділів поліції.
Опубліковано 29 грудня 2022 року о 12:03

Однак, із 1 квітня, після деокупації, правоохоронці відновили роботу, допомагаючи місцевим жителям як продуктами, так і зв‘язком із рідними. 
Наразі поліцейські Київщини продовжують нести службу на інших деокупованих територіях України, ризикуючи власним здоров‘ям та життям, рятують людей від російського пекла. 
Про роботу правоохоронців під час вторгнення загарбників, а також після звільнення територій розповів начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов в інтернет-виданні «Моя Київщини».


Відділ комунікації поліції Київської області

Начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов: деякі ОТГ приділяють недостатньо уваги захисту громад:


- Андрію Анатолійовичу, насамперед хотілося б почути, як постраждала поліцейська інфраструктура Київської області за час повномасштабної війни? Чи функціонують уже всі відділення поліції на деокупованих територіях столичного регіону?

- На жаль, і поліційний підрозділ, і поліційна інфраструктура стала жертвою російської агресії. Ми маємо 5 зруйнованих і 5 пошкоджених будівель, які зараз відновлюємо. Були повністю знищені відділення поліції у Макарові та Бородянці, зокрема наш тренінговий центр, який готував спеціалістів за різними профілями, в тому числі, там здійснювалась перепідготовка особового складу. Хочу сказати, що відразу після деокупації з 1 квітня 2022 року всі наші підрозділи відновили роботу на деокупованих територіях. Звісно, ми розуміли, що їхали в ті місця, де нема ні світла, ні електрики, ні зв’язку, тому, звичайно, ми готувалися до цього. І люди наші їхали з генераторами, зі стралінками, які не тільки забезпечили діяльність поліцейських, а й допомагали мешканцям, що тривалий час були без зв’язку і нарешті змогли поспілкуватися з рідними та близькими.

- Наскільки вистачає забезпечення та кадрів для повноцінного відновлення роботи?
- Після деокупації всі наші кадри повернулися на службу. До початку активної фази бойових дій був некомплект порядку 25 відсотків, тобто, дуже велике навантаження на персонал. Після початку активної фази, як відомо, було окуповано Луганську, Донецьку,частину Херсонської та Запорізької областей, внаслідок чого дуже багато працівників з цих областей перейшло до наших підрозділів. Наприклад, цілий сектор протидії домашньому насильству, фахові люди, які вже тривалий час працюють, всім колективом переїхали до Борисполя, де їм створено відповідні умови для роботи. Таким чином наш некомплект знизився до 15 відсотків. Це робочий некомплект, який дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на особовий склад і ефективно виконувати ті завдання, які ставить перед нами керівництво держави, МВС, Національна поліція.

- Чи виправдовує себе безпековий проєкт «Поліцейський офіцер громади»? Чим безпосередньо займаються офіцери громади на місцях? Де планується найближчим часом реалізувати проєкт і чи необхідне для цього додаткове матеріальне забезпечення?

- Я вважаю, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» – це найуспішніший проєкт, який реалізували МВС, Національна поліція, Головне управління поліції України спільно з нашими закордонними партнерами. До цього у громадах тривалий час працювали дільничні інспектори. Але, якщо поліцейський офіцер відповідає за громаду, живе і працює в громаді, і орієнтується на всі потреби громади, то дільничний відповідав за дільницю, тобто, за частину громади.

Ми одними з першим включилися в реалізацію цього проєкту. На сьогодні з урахування вчорашнього випуску їх буде понад сто, це вже окрема сім’я, родина. Наразі 49 громад мають своїх поліцейських. Тільки в цьому надскладному році ми відкрили 15 поліцейських станцій, а загалом по Київській області діють 53. Органи місцевого самоврядування придбали нам 49 автівок. Тобто, ви розумієте рівень довіри і бажання співпраці з поліцією? Слава Богу, всі депутати, всі голови громад зрозуміли, що безпека – це суттєва складова комфортного життя для громадян, тому вони співпрацюють з поліцією Київщини. Я впевнений, що цей проєкт для всіх громад буде продовжуватися і всі 69 громад будуть мати своїх офіцерів. Звичайно, великі громади мають по два-три офіцери, деякі громади планують будувати центри безпеки, де будуть і лікарі, і пожежники, і поліцейські. Я спілкувався з американцями, і вони кажуть, що за такими проєктами – майбутнє. Зрозуміло, що ми теж будемо крокувати саме таким шляхом, щоб спільно з місцевими органами влади організувати роботу так, аби людям було максимально комфортно.

- Як Ви прокоментуєте таку ситуацію: державну установу «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Київській області», що обслуговує приблизно 30 тис пацієнтів, хочуть приєднати до «ТМО МВС України по місту Києву».
- У нас є відомча медична допомога підпорядкована МВС, яка допомагає працівникам поліції, але там обслуговуються не лише поліцейські, а й нацгвардійці, прикордонники, працівники ДСНС, тому коментувати треба, мабуть, керівникам МВС, які це рішення приймали. А давати оцінку послугам мають ті, хто стикається з цими послугами, тобто, хто ними користується.
- Скільки поліцейських Київщини служать на Сході України, на яких напрямках та які саме функції вони виконують?
- Інформації про конкретну чисельність поліцейських Київщини, які несуть службу на Сході і на Півдні нашої державі, немає у вільному доступі. Скажу так, що на постійній основі несе службу поліція особливого призначення батальйон «Миротворець» у Донецьку та області, виконує бойові завдання ЗСУ. Несуть службу на території Харківської, Херсонської областей криміналісти та вибухотехніки, які допомагають розчищати територію, знаходити вибухонебезпечні предмети, робити життя громадян, які повернулися, безпечнішим. Криміналісти проводять огляд місць катувань, пошук тіл загиблих українців. Окремо працюють ювенальні поліцейські у складі групи МВС по виявленню злочинів армії РФ, пов’язаних із сексуальним насильством. Тобто, дуже широкий спектр працівників поліції Київщини представлений в зоні активних бойових дій до теперішнього часу.

- А чи є такі дані, скільки поліцейських Київської області загинули та отримали поранення з початку повномасштабного вторгнення?
- За час активної фази десятеро людей отримали поранення і п’ятеро людей загинули. Три працівники загинули на території Бучанського району і одна людина загинула у Вишгородському районі. Всі вони загинули під час проведення евакуаційних заходів, коли ворог підступно обстрілював мирні колони громадян, вбиваючи і цивільних, і поліцейських. На жаль, маємо такі наслідки.
Ще один наш працівник групи реагування патрульної поліції, після того, як до його будинку зайшли військові РФ, вважається зниклим безвісти, адже ми про його долю нічого не знаємо. Звісно, що ми вживаємо всіх заходів, аби його розшукати, але поки що безрезультатно. Наразі всіляко підтримуємо родину. Двоє наших воїнів із батальйону поліції «Миротворець» загинули на Сході під час ракетного обстрілу. Ми сподіваємося, що це буде фінальний список за час цієї війни, надіємося на швидку перемогу та настання мирного життя.

- Які громади Київщини відмовляються виділяти фінансування на встановлення камер вуличного спостереження? Як урегульовується це питання?

- Хочу сказати, що фактично ніхто не відмовляється, але деякі громади приділяють недостатньо уваги саме технічному захисту громад. Адже камери відеоспостереження не для органів влади, не для поліції, це – для загальної безпеки громадян, що доведено світовим досвідом. У випадках, коли керівництво громад цього не розуміє, що нехтує безпекою власних мешканців, ми будемо звертатися з додатковими поясненнями, куди тоді витрачаються кошти.

Варто зауважити, що під час активного вторгнення ворога було знищено 30 відсотків обладнання інтегрованої системи «Безпечна Київщина». Це і відеокамери, і стовпи. На оперативному штабі, куди входять і військові, під керівництвом голови облдержадміністрації Олексія Кулеби, вирішили питання термінового відновлення системи, бо вона має надважливе значення для отримання і аналізу інформації , в тому числі військового характеру. Були проведені відповідні наради і вирішені питання щодо посилення відеоспостереження на кордоні нашої області з республікою Білорусь, і це завдання уже виконано.

Окремо виділені суттєві кошти для поліпшення цієї системи і осучаснення, встановлення камер відеоспостереження із розпізнаванням обличчя. На території Київської області таких камер буде встановлено 500. Подібних систем поки що в Україні не існує. Це 500 камер з новими можливостями, які ми обов’язково розставимо у місцях загального користування, і робота вже триває, щоб по завданню військових, ГРУ, Служби безпеки України, Національної поліції ми могли виявляти осіб, які причетні до диверсійно-розвідувальної діяльності або до скоєння злочину. Це нове доповнення до нашої інтегрованої системи «Безпечна Київщина».

- Як впливає відсутність стабільного електропостачання на збільшення кількості ДТП на аварійно небезпечних ділянках?

- У цілому, ми відстежуємо, що є збільшення кількості ДТП, особливо з постраждалими та пішоходами. Ми розуміємо, що під час темряви, коли не працює вуличне освітлення, водій втрачає увагу і, на жаль, відбувається ДТП. Це вина не лише водіїв, але й пішоходів, яких ми закликаємо робити себе у темряві помітними, тому ще раз звертаюсь до всіх учасників дорожнього руху неухильно дотримуватися правил. Пішохід повинен позначати себе, різко не виходити навіть на пішохідний перехід, повинен розуміти, що водій не завжди може помітити в темряві небезпеку. Водій, у свою чергу, перед виїздом повинен провірити фари, справність освітлення автомобіля, бути уважнішими. Водію треба зменшити швидкість, яка передбачена, та вибирати ту безпечну швидкість, яка дозволить при різних погодних умовах, при відповідній дорожній обстановці врахувати і своєчасно зупинити транспортний засіб.
Поки що, на жаль, фіксуємо зростання кількості ДТП, бачимо нерозуміння ситуації. В разі вимкнення світла додаткові групи виїжджають на найбільш завантажені перехрестя, де в ручному режимі регулюють дорожній рух. Окремим питанням працюємо над переключенням на надзвичайну мережу світлофорних об’єктів, які дозволять навіть при вимкненні світла працювати світлофорам і забезпечувати регулювання дорожнього руху.

- Є така інформація, що столичні електростанції забезпечать спеціальними відеокамерами та звуковими датчиками, які виявлятимуть дрони або ракету та повідомлятимуть про них ППО. Чи вже встановлені такі відеоспостередження та датчики, в тому числі в зоні ЧАЕС, яких поки що нема більше ніде в Україні?
- Ми дійшли висновку, досліджуючи події у Чорнобильській зоні, що саме система «Безпечна Київщина» дала змогу військовим та силам самооборони аналізувати рух техніки ворога та іншу інформацію. Тож на оперативному штабі вирішили, що треба підсилювати цей напрямок. У Чорнобильській зоні були проведені відповідні роботи, і нині всі сили безпеки вже користуються інформацією, яка поступає звідти.

Далі, що стосується акустичних датчиків… Багато інформації поступає від людей, коли на низьких висотах рухаються дрони, або ракети, які складні для радіолокаційного виявлення. Звісно, ця інформація від людей є дуже важлива для аналізу військовими і вжиття відповідних заходів силами ППО. Було прийняте рішення по можливості для захисту об’єктів критичної інфраструктури обладнати відповідними датчиками, які будуть у змозі збирати акустичну інформацію і своєчасно передавати для реагування підрозділами ППО. Це зможе захистити не лише критичну інфраструктуру, не лише підстанції, які постійно обстрілює ворог, а й інші об’єкти, на які будуть націлені удари. Це датчики додаткового збору інформації, які дозволять ППО отримувати інформацію не тільки з радарів, лінії 102, а і, наприклад, в тих місцях, де немає людей. Тому якщо інформація буде передана завчасно, це дозволить військовим збити дрон чи ракету.
Оснащення спеціальними відеокамерами та акустичними датчиками проводитиметься в рамках розвитку програми «Безпечна Київщина», на яку взагалі виділено близько 77 мільйонів гривень, включаючи і серверне обладнання, і відеокамери, і відповідні датчики.

- Наостанок, власне, Ви як керівник поліції Київщини напередодні новорічних свят, можливо, хочете звернутися до мешканців області?
- Я хочу привітати всіх жителів області з прийдешніми новорічними святами і побажати, перш за все, витримки, сили, і наснаги, бо вже більше 10 місяців триває війна, і ми не знаємо скільки вона ще буде тривати. Ми бачимо суттєві кроки військово-політичного керівництва нашої держави, яке фактично отримало підтримку всього світу, тому в нас є надія, що ця підтримка дозволить нам дуже швидко перемогти.

Окремо, хочу подякувати Збройним Силам України, усім воїнам, силам забезпечення, які дійсно боронять нашу державу і показали всьому світу, що Україна – не слабка держава навіть в Європі, а це передова країна з незламним народом. Нелегко нам без світла, комунікацій, іноді без води та тепла, але ми повинні бути думками з нашими солдатами, які є в окопах, де значно холодніше. Там теж немає світла, а світло яке ти запалюєш, стає мішенню для ворога. Тому, якщо ми будемо єдині, підтримуватимемо одне одного, підтримуватимемо наше військово-політичне керівництво, я впевнений, що ми переможемо. В наступному році бажаю кожному святкувати якомога раніше нашу перемогу і щоб мир запанував в нашій країні.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux