Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області розповів, що протягом 2023 року робота блоку превенції базувалася на тісній взаємодії з населенням.
Правоохоронці продовжують нести службу у посиленому режимі під час воєнного стану. Ворог завдає нових ударів по територіям області. У разі надходження інформації про небезпеку повʼязану з обстрілами, наряди поліції негайно інформують населення за допомогою гучномовців, попереджаючи про необхідність слідувати до укриттів. Однак враховуючи стан здоровʼя деяких громадян, які не можуть самостійно пройти у безпечні місця, правоохоронці супроводжують їх до захисних споруд. Також під час надходження повідомлень щодо руйнування обʼєктів, наявність потерпілих правоохоронці негайно прибувать на місце події, здійснюючи охорону та безперешкодний проїзд автомобілів екстрених служб. Окрім цього особовий склад залучається і до виявлення диверсійно-розвідувальних груп армії рф та оперативно-профілактичних заходів на територіях обслуговування.
Протягом минулого року поліцейськими задокументовано 44 468 адміністративних протоколів та 113 518 постанов за справами про адміністративні правопорушення.
Також Максим Очеретяний відмітив про збільшення вдвічі кількості стягнутих коштів з правопорушників до державного бюджету України, шо свідчить про якість зібраних матеріалів та правосвідомість громадян.
«Слід також відзначити, що завдяки своєчасному реагуванню на повідомлення громадян та систематичними проведеннями відпрацювань на території обслуговування у вечірній та нічний час спостерігається зменшення кількості вчинення тяжких та особливо тяжких правопорушень. Щодобово до виконання завдань по реагуванню на повідомлення залучається в середньому 90 нарядів груп реагування» - розповів заступник начальника поліції Київщини.
Полковник поліції зазначив, що минулого року працівники групи реагування патрульної поліції розкрили понад 2 тисячі кримінальних правопорушень.
Також важливим напрямком роботи є протидія домашньому насильству. У 2023 році складено 9 тисяч протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП. Під час реагування на факти домашнього насильства, з метою його негайного припинення, стосовно кривдників поліцейськими застосовано 6 тисяч термінових заборонних приписів, що обмежує перебування кривдника в оселі на певний період, завдяки чому кількість кримінальних злочинів повʼязаних з домашнім насильством мінімізована.
Заступник начальника окрему увагу приділив роботі ювенальної превенції. До поліції упродовж 2023 року надійшло більше 800 повідомлень щодо безвісного зникнення дітей, з яких упродовж доби розшукані.
Також спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення злочинів вчинених стосовно дітей.
Крім того, Максим Очеретяний акцентував увагу стан реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади». Станом на 2023 рік 124 поліцейських вже оберігають спокій громадян в 61 громаді на Київщині. Протягом минулого року облаштовано та відкрито 24 поліцейських станцій.
Також на початку 2024 року поліцейські області розпочали навчання в рамках проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки». Метою даного проєкту є організація безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану. Безпека школярів потребує системної роботи та взаємодії різних сторін задля майбутнього покоління.
Відділ комунікації поліції Київської області