Заступник начальника поліції Київщини Максим Очеретяний відмітив, що протягом 2022 року робота превенції була тісно пов‘язана з безпосередньою участю та ліквідацією наслідків агресії російської федерації на території Київщини.
Однак, незважаючи на окупацію області, превенція досягла позитивних результатів у роботі.
При цьому, завдяки якісному складанню адміністративних матеріалів, спостерігається суттєве зростання кількості коштів, стягнутих з правопорушників до державного бюджету України — більше на 28%, тобто на 29 млн гривень.
Загалом дільничними офіцерами поліції було розглянуто близько 55 тисяч заяв і повідомлень громадян.
Крім цього, офіцерами поліції розкрито 1728 кримінальних правопорушень. Також Максим Очеретяний наголосив, що у 2022 році надійшло майже 24 тисячі звернень про сімейні конфлікти, за результатами розгляду яких складено 6 тисяч протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП та зареєстровано 124 кримінальних правопорушення, передбачені ст. 126-1 КК України.
Максим Очеретяний приділив окрему увагу роботі ювенальної превенції. Він зазначив, що упродовж 2022 року до поліції надійшло 622 повідомлення щодо безвісного зникнення 626 дітей, з яких за добу розшукано 612. На кінець року ще 4 дітей залишились нерозшуканими —їх зникнення пов‘язані з війною. Також спостерігається зменшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю.
Наприкінці доповіді полковник поліції розповів про успішне впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади», який став ефективним методом розбудови безпекового середовища.
Незважаючи на введення воєнного стану в країні, протягом 2022 року проведені конкурсні відбори, за результатами яких 17 поліцейських вже приступили до роботи. Протягом минулого року відкрито 15 поліцейських станцій, з яких 13 вже після початку активних бойових дій. В загальній кількості на території Київщини вже відкрито та функціонують 53 таких поліцейських станцій. За період активних бойових дій та після деокупації поліцейські офіцери громад проявили себе мужньо та жоден правоохоронець не став на бік ворога, а навіть навпаки долучалися до евакуацій населення та надавали гуманітарну допомогу усім, хто цього потребував.
Відділ комунікації поліції Київської області