КЛЮЧОВІ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЕРЕВІРКИ COVID-ДОКУМЕНТАЦІЇ 
Опубліковано 06 листопада 2021 року о 19:44

Шановні громадяни, у зв’язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції поліцейські проводять профілактичні заходи щодо попередження та  виявлення правопорушень, пов’язаних із карантинними обмеженнями, а також перевіряють наявність необхідної COVID-документації. У деяких осіб виникають запитання щодо діяльності поліції, тож ми даємо відповіді на найбільш актуальні запитання. 

А ЯК ЖЕ МЕДИЧНА ТАЄМНИЦЯ? 
Так, дійсно, відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. 

Медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, втім в документах про вакцинацію цих відомостей немає. 
Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

ДЕ І ЧОМУ ПЕРЕВІРЯЮТЬ ДОКУМЕНТИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ? 
Норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епідембезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення. 

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епідембезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. 
Тобто, у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19. 

Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів. 

У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236. 

ЧОМУ ПЕРЕВІРЯЄ ПОЛІЦІЯ? 
Нині існує загроза поширення хвороби COVID-19 і на правоохоронців у межах повноважень покладено обов’язок щодо попередження поширення інфекції – тобто перевірки документів осіб, які можуть бути носіями хвороби. 

Так, відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, у межах, встановлених законом, повноваження покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби, заклади охорони здоров'я, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян. 

Таким чином, обов’язки щодо перевірки COVID-документації державою покладено на Національну поліцію України - центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

В той же час, окрім поліції перевірку COVID-сертифікатів здійснюють і інші служби, перш за все служба Міністерства охорони здоров'я та  Держпродспоживслужба. 

Поліція вкотре закликає дотримуватися карантинних обмежень заради збереження власного здоров’я. Дякуємо громадянам, які відповідально ставляться до протиепідемічних вимог. 

МАТЕРІАЛИ: МОЗ, НПУ

Відділ комунікації поліції Київської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux