Кіберполіція Київщини попереджає про шахрайство в інтернеті
Опубліковано 24 лютого 2021 року о 13:01

Технічний прогрес  крокує з шаленою швидкістю, суспільство активно користується веб-ресурсами Всесвітньої  мережі «Інтернет» задля вирішення життєвих питань. Але не варто забувати про безпеку!

Працівники кіберполіції Київщини на постійній основі здійснюють моніторинг та вивчення звернень  громадян, які надходять на форму зворотнього  зв'язку кіберполіції.  За його результатами    проведено аналіз щодо найпоширеніших питань, а саме шахрайств відносно громадян України з приводу  «віддаленої» роботи та працевлаштуванням за межами держави.

Інформація щодо вчинення онлайн-шахрайств полягала у підробленні (створенні фейкового) аккаунту під офіційні сторінки  товариств, організацій тощо,  де поширювалася недостовірна інформація шодо працевлаштування від їх імені та, у подальшому, вводила в оману громадян. У результаті, онлайн-шахраї збагачувалися за рахунок коштів довірливих громадян, за нібито, оформлення необхідних документів.

 Звертаємо Вашу увагу, що найпоширенішими «місцями роботи» онлайн-шахраїв є:

             Неофіційна сторінка існуючого товариства, організації чи особистого повідомлення від незнайомих  осіб і т. д., щодо пропозиції працевлаштування за певний грошовий  внесок.

             Веб-сторінки (вкладки), рекламні оголошення, сайти надання послуг існуючих  товариств, організацій, компаній тощо, на яких розміщуються оголошення, з метою власної наживи, щодо працевлаштування за незначний (страховий) внесок.

             Оголошення щодо працевлаштування громадян за кордоном, за допомогою яких, вони не тільки отримують гроші, але і персональні дані, які у подальшому, можуть використати у протиправній діяльності.

Під час користування веб-ресурсами  мережі Інтернет закликаємо дотримуватися простих правил безпеки.

                -Ставтеся з обережністю до «привабливих» пропозицій в соціальних мережах та на веб-ресурсах;

                -Користуючись сайтами, не переходьте за сумнівними посиланнями для здійснення платежів.

                -Нікому не повідомляйте персональні дані щодо себе чи своїх осіб, адже у подальшому вони можуть бути використані  проти вас.

                -Пам’ятайте, на кожному офіційному сайті є правила безпеки та умови користування,  в яких роз’яснюється визначений алгоритм дій, що надасть змогу відрізнити офіційний сайт від фейкового (підробленого).

                -Також, на офіційному сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрод» ви маєте можливість перевірити номер телефону, посилання на невідомий, сумнівний сайт, а також номер банківської карти на причетність до виявлених шахрайських схем.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux