АНДРІЙ НЄБИТОВ: За рік в Київській області на 46,2% знизилась кількість тяжких та особливо тяжких злочинів
Опубліковано 27 січня 2022 року о 17:04

Протягом 2021 року підрозділи поліції Київщини продемонстрували високі результати роботи у сфері протидії злочинності, забезпечення правопорядку, розбудови безпечного середовища для громадян та вдосконалення надання поліцейських послуг.  Поліцейські Київської області продовжують доводити першість в Україні за показниками розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів, викриття організованих злочинних груп, угонів та розшуку осіб, які переховуються від органів досудового розслідування.    

Сьогодні, 27 січня, в Головному управлінні відбулася колегія щодо результатів роботи поліції Київщини за 2021 рік. Захід відбувся під головуванням генерала поліції третього рангу Андрія  Нєбитова, за участі керівництва Головного управління та територіальних підрозділів поліції Київщини.


Одним із важливих показників діяльності поліції є оперативність реагування на повідомлення лінії «102». Так, у 2021 році надійшло понад 718 тисяч дзвінків, тоді як у 2016 році - 464 тисячі. За останні шість років кількість дзвінків збільшилась майже вдвічі. В той же час, Київська область обіймає першість щодо оперативності реагування на звернення громадян. 

«Так, у 2021 році ми досягли рекордної швидкості призначення поліцейських нарядів з понад 12 хвилин у 2016 до 2 хв. 19 секунд нині. Час же прибуття на виклики громадян скоротився удвічі і тепер становить 15 хв»,- відзначив Андрій Нєбитов.

У 2021 році зареєстровано 14808 кримінальних правопорушень, що на 5,2% більше, порівняно з минулим роком. У той же час, за рік поліцейські Київщини розкрили майже 10 тисяч злочинів, розслідували і направили до суду з обвинувальним актом більше 5,5 тисяч кримінальних проваджень. Порівняно з попередніми роками, продовжується зменшення кількості корисливо-насильницьких посягань. 

 «На 46,2% знизилась кількість тяжких та особливо тяжких злочинів в області, стабільно знижується показник насильницьких посягань - розбійних нападів стало менше на 35%, грабунків - на 34%»,- пояснив очільник поліції Київщини.  

Визначальним є зменшення кількості скоєних вбивств. Протягом 2021 року зареєстровано 66 злочинів даної категорії, що є найменшою кількістю таких злочинів скоєних на території Київщини за роки незалежності України, до того ж протягом останніх двох років рівень їх розкриття має абсолютний показник. 
Менше зареєстровано незаконних заволодінь автотранспортом (на 33%), крадіжок (на 16%), хуліганств (на 22,5%) та згвалтувань (на 33%).

Позитивні здобутки відмічаються і за напрямком викриття злочинної діяльності організованих злочинних груп. Так, з початку 2021 року поліцейські Київщини знешкодили 40 організованих злочинних груп, члени яких скоїли 225 кримінальних правопорушень, з них 200 тяжких та особливо тяжких злочинів. У порівнянні з 2020 роком, показник викриття ОЗГ є на 33% більшим.

Окремо шеф поліції Київщини звернув увагу на профілактику дорожньо-транспортних пригод. Так, упродовж 2021 року кількість ДТП збільшилась на 21 %. Проте, відбулось зменшення реєстрації ДТП з потерпілими - на 15%  та на 24,4%  знизилась кількість ДТП із смертельними наслідками. 

Створення безпекового середовища на території Київщини залишається основною метою правоохоронців. Саме тому на території області активно впроваджується проєкт «Поліцейський офіцер громади». 
«З 69 об’єднаних територіальних громад вже 58 долучились до участі. На території 47 ТГ вже працює 87 поліцейських офіцерів громади, яких забезпечено 76 транспортними засобами», - додав Андрій Нєбитов.
Ноу-хау 2021 року став і проєкт «Поліцейський - учасник освітнього процесу», головним завданням якого є створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах, здійснення ефективної профілактики правопорушень серед учнів, попередження конфліктів та інших негативних явищ, а також формування у дітей належного ставлення до своїх обов’язків та прав. 

За цей час у навчальних закладах, які беруть участь у проєкті, не допущено вчинення жодного правопорушення, інших протиправних дій учнями та іншими учасниками освітнього процесу, а також відносно них. 
Ефективно впроваджено на території області і  новітню систему «Custody Records». Це комплекс відео та електронної фіксації усіх дій з моменту доставлення особи до підрозділу поліції до подальшого її затримання.  У 2022 році планується відкриття «Custody Records» у 18 територіальних підрозділах Київщини, а у 24 підрозділах – приміщення типу «Front office».

Наприкінці виступу генерал  окреслив основні напрямки роботи поліції Київщини на 2022 рік та відзначив досягнення кожного із районних управлінь поліції. Загалом же за основними показниками службової діяльності лідуючу позицію серед районів посіло Бориспільське районне управління поліції.  
«Створення безпечного середовища, зниження рівня злочинності та захист дітей лишаються пріоритетними завданнями поліції Київщини»,– підсумував Андрій Нєбитов.

Відділ комунікації поліції Київської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux