АНДРІЙ НЄБИТОВ: Результати розкриття злочинів на Київщині покращуються щороку
Опубліковано 21 липня 2021 року о 21:38

Завдяки злагодженій роботі кримінального блоку, превенції та слідства за останнє півріччя на Київщині вдвічі зменшена кількість тяжких та особливо тяжких злочинів корисливо-насильницької спрямованості.

Сьогодні, 21 липня, у Бориспільському районному управлінні поліції відбулася виїзна колегія за участі керівництва Головного управління та територіальних підрозділів поліції Київщини.

Під час колегії очільник поліції Київської області зазначив, що показники стану розкриття злочинів упродовж останніх 5 років значно покращилась.

«Упродовж 2021 року на Київщині зареєстровано 8722 кримінальних правопорушень, розкрито 5320 злочинів. У 2020 році було розкрито 4869, тому ми бачимо прогрес, адже результати розкриття злочинів покращуються щороку»- зазначив Андрій Нєбитов.

Також на нараді керівник поліції Київщини відзначив високі показники розкриття злочинів за перше півріччя 2021 року у Броварському та Бучанському районних управліннях поліції.

На Київщині значно зменшилась кількість реєстрацій тяжких та особливо тяжких злочинів корисливо-насильницької спрямованості. З 291 злочину розкрито 226, тобто 77,7 %. Крім того, з 3064 кримінальних правопорушень розкрито 2020, тобто 65,9 %.

Протягом 2021 року зареєстровано на 17,8% менше умисних убивств (37 проти 45 у 2020). Усі умисні вбивства розкрито.

Окремим питанням розглянуто зменшення на 16.8% кількості ДТП на території Київщини – з 286 торік до 238 у поточному році. У 120 провадженнях порушникам повідомлено про підозру.

«Це категорія справ, яка потребує тривалих експертиз, але завдячуючи керівництву слідчого управління, відповідальності слідчих і співпраці з  експертними установами, нам вдалося вийти на більш реальний відсоток» - окреслив Андрій Нєбитов.

Крім того, на території Київщини зменшилась кількість зареєстрованих хуліганств на 23,4% (з 47 до 36). Особи встановлені у 32 правопорушеннях, що складає 88,9% від загальної кількості.

Кількість зареєстрованих шахрайств зменшилася на 14,7% (з 713 до 608 у поточному році).

Упродовж 6 місяців 2021 року зареєстровано 27 розбійних нападів, що на 46% менше ніж того року, або розкрито всі 27 злочинів.

Також, на 21,9% зменшилася кількість грабунків, з 128 до 100. Усі вони розкриті. На 13,8% зменшилася кількість вчинених крадіжок з 3078 до 2652.

Позитивна динаміка відмічається у реєстрації та розкритті незаконних заволодінь транспортними засобами. Так, у 2021 році скоєно 92 угони, що менше на 30,3% ніж у минулому (132), із них розкрито 74.

Одним з пріоритетних питань в роботі поліції столичної області - є боротьба з наркозлочинністю. Як зазначив начальник поліції Київщини – «Наркозлочини – це ракова пухлина на тлі карти світу, тому люди уважно стежать за тим як ми боремось з наркозлочинністю. На території Київщини виявлено 813 наркозлочинів, що менше на 4,7% в порівнянні з минулим роком. Також задокументовано 175 фактів збуту наркотичних засобів, що на 26,8% більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

З початку року підрозділами слідства та дізнання розслідування та скеровано до суду понад 2800 кримінальних проваджень. 

Також до суду направлено матеріали кримінальних проваджень відносно 32 організованих злочинних груп, і цей показник є найбільшим в Україні.


Варто зазначити, що середній час призначення диспетчером наряду поліції з моменту отримання електронної картки «102» у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився та становить 2 хвилини 44 секунди (у 2020 - 3 хв. 10 сек.) Середній же час прибуття наряду поліції на місце події з моменту отримання завдання на логістичний пристрій склав 16 хвилин 10 секунд.

Особливу увагу Андрій Нєбитов приділив новому проєкту «Поліцейський – учасник освітнього процесу». Київська область стала першою в Україні, де цей проєкт впровадили.

«Головне завдання поліцейського – це участь у житті школярів для формування безпечного дитячого середовища, профілактики булінгу, агресії, залежностей та запобігання конфліктам між учнями та вчителями. Мені на думку спадає вислів Бісмарка «Якщо ви не будете вкладати і розвивати школи – ви будете вкладати в тюрми», тому ми маємо на меті виховати правосвідоме населення. Поліцейські мають знаходитися в школі на постійній основі, працювати з дітьми, вибудовувати довіру між майбутніми повноцінними громадянами країни і поліцейськими», - додав очільник поліції Київщини.

Наприкінці Андрій Нєбитов підсумував, що завдяки організаційним та практичним заходам, які проводяться на території обслуговування, оперативно-службова діяльність підрозділів поліції здійснюється на належному рівні, а тому довіра населення та імідж поліції зростають.

Відділ комунікації поліції Київської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux