Поліцейські ЧАЕС завадили вивезти за периметр зони відчуження вантажівку з деревиною та 70 кг радіаційних грибів 

Інформація

Під час патрулювання зони відчуження поліцейські виявили та зупинили вантажівку зі спиляною деревиною. В причепі знаходились колоди  сосни, які троє чоловіків заготували напередодні та намагались вивезти за територію зони радіоактивного забруднення.

 

Поліцейські вилучили незаконно спиляні дерева та транспортний засіб у якості речових доказів.

Також, поліція зони ЧАЕС виявила шістьох збирачів грибів.  Всі вони намагалися, без відповідного дозволу та проведення дозиметричного контролю перемістити за межі зони відчуження майже 70 кг лісових грибів.

За всіма фактами слідчими відкрито кримінальні провадження за ст. 267-1 (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, за несанкціоноване проникнення до зони відчуження поліцейськими складено адміністративні протоколи за ст. 46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відділ комунікації поліції Київської області