Окупанти мордували, а потім примусово «евакуювали» до Білорусії неповнолітнього жителя Київщини та  його брата

Інформація

26 березня 17 та 29-річний брати їхали на велосипедах додому  у село Оране Вишгородського району. На самовільно встановленому блок-посту братів зупинили солдати російської федерації. 

Під час перевірки документів окупанти силоміць посадили місцевих жителів до БТРа та вивезли в Чорнобильську зону. Хлопцям наділи на голови мішки та зв’язали. В зоні відчуження агресори жорстоко побили молодиків гумовими кийками, прикладом від зброї та застосовували електрошокер.  

«Зупинили, перевірили, сказали, що ми диверсанти, посадили в БТР і повезли. В Чорнобилі наділи пакети на голови, зв’язали руки, обмотали скетчем очі, били дубинкою, ногами,  електрошокером, а потім повезли на Білорусію»- розповідає неповнолітній.

Далі 17 – річного Славу  агресори передали прикордонникам Республіки Білорусь, які доправили хлопця до дитячого будинку.  Лише завдяки надзвичайним зусиллям міжнародної організації Червоного Хреста та небайдужим громадянам хлопця вдалося повернутись додому  

Доля старшого брата і досі невідома. 

 «4 дні неповнолітній знаходився в будівлі, де утримують багато українців з Бучі та Ірпеня. Нині на території Київської області 322 людини зникли безвісті. Ми будемо шукати свідків та задіювати всі можливості, щоб встановити місце знаходження цих осіб  та повернути в Україну» - зазначив Андрій Нєбитов

Про даний злочин працівникам управління міграційної поліції стало відомо під час відпрацювання деокупованої території.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни [ст.438 ККУ]. Нині проводяться заходи щодо встановлення осіб причетних до даного безчинства.

Відділ комунікації поліції Київської області