Незаконний видобуток піску на понад 88 млн грн – директорові приватного товариства повідомили про підозру

Інформація

За видобуток корисних копалин на території родовища у Київській області підозрюваному може загрожувати до п'яти років позбавленням волі.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області спільно зі слідчими  Головного слідчого управління Нацполіції викрили факт незаконного видобутку корисних копалин.

Встановлено, що приватна структура здійснювала видобуток піску на території родовища у Броварському районі Київської області. Об’єм корисних копалин, видобутих поза межами ліцензійної площі, склав понад 104 тисячі кубометрів.

Факт порушення підтверджуються звітом профільного технічного спеціаліста, а проведена інженерно-екологічна експертиза встановила, що сума завданих злочинними діями збитків перевищує 88 млн грн. Крім цього, було завдано значної шкоди екосистемі родовища.

Сьогодні, 16 березня, слідчі за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомили директорові приватного товариства про підозру у незаконному заволодінні землями водного фонду в особливо великих розмірах, що спричинили тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 239-3 Кримінального кодексу України).

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки на місці незаконного видобутку піску, а також у помешканні фігуранта та в офісі його компанії. Вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність, а також спецтехніку.

Санкція інкримінованої підозрюваному статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України