Лише за рік поліція в зоні ЧАЕС виявила 196 сталкерів

Інформація

Чорнобильська зона залишається ураженою плямою на території України, на жаль деякі громадяни до кінця не усвідомлюють, на яку небезпеку врони наражають своє життя та здоров’я, коли прямують до зони відчуження за «гострими відчуттями». Тому, правоохоронці, а саме прикордонники та поліція, кожного дня несуть службу в зоні ЧАЕС.

Відділом поліції зони ЧАЕС в Київській області у 2018 році було виявлено 196 сталкерів, з них 16 іноземців, а у 2019 році 48 сталкерів, з них 1 іноземець (осіба яка незаконно проникла на територію зони відчуження з метою екстремального туризму). У відношенні цих громадян було складено адміністративні протоколи за ст.46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  

Також відділом поліції зони ЧАЕС ГУНП в Київській області, у 2018 році було відкрито 30 кримінальних проваджень за статтею 267-1 КК України (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки), з них: 5 фактів незаконного збирання лісових ягід і грибів (8 осіб) та 25 фактів спроба незаконного вивозу брухту чорних та кольорових металів (35 осіб), а у 2019 році було відкрито 9 кримінальних проваджень за статтею 267-1 КК України (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки), з незаконного вивозу брухту чорних та кольорових металів (12 осіб), санкція статті передбачає штраф від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних міні­мумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк).

Дані правопорушення є небезпечними в тому, що радіоактивні продукти харчування та інші речі можуть потрапити за межі зони відчуження і можуть бути використані громадянами в побуті.

Зараз на території зони ЧАЕС проживають 116 стихійних поселенців. До охорони громадського порядку залучені 200 правоохоронці, наряди кінної поліції (12 коней) та водна поліція (3 катери).

Аварію на Чорнобильській АЕС до сих пір називають найбільшою техногенною катастрофою в історії мирного атому. В результаті вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців загинули 30 співробітників АЕС. З зони вибуху було евакуйовані 350 тис. осіб. 600 тис. осіб, з яких 33 тис. працівники органів системи МВС, стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем та розчищали завали. Забрудненими через радіоактивні опади і сильне випромінювання виявилися 4,7 тис. кв. км.

Департамент комунікації МВС України 

Матеріали для ЗМІ

Фото
поліція