Новини УЗК

 • Представники сектору запобігання корупції Київщини взяли участь у тренінгу з питань дотримання антикорупційного законодавства

  Представники сектору запобігання корупції Київщини взяли участь у тренінгу з питань дотримання антикорупційного законодавства

  Інформація 04.03.2021 19:30

  •  
  •  

  Захід для уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в системі Національної поліції України організований керівником Управління запобігання корупції Національної поліції України полковником полiцii Ігорем Звєздіним спільно зi спеціалістами Національного агентства з питань запобігання корупції та експертами Консультативної місії Європейського союзу. 

  Семінар-тренінг відбувся на базі Національної академії внутрішніх справ, з метою надання методичної та консультаційної допомоги уповноваженим підрозділам в діяльності з питань запобігання корупції.

  Упродовж двох днів працівники Управління запобігання корупції та спеціалісти Національного агентства з питань запобігання корупції розкривали  основоположнi аспекти діяльності підрозділів запобігання корупції, зміни антикорупцiноi законодавчої бази. В свою чергу експерти Консультативної місії Європейського союзу передали досвід міжнародних колег та розповіли про відмінності і спільні завдання уповноважених підрозділів Румунії та Угорщини.

  Під час тренінгу розглянуто безліч актуальних тем із запобігання корупції, зокрема організація роботи з викривачами, моделі оцінки корупційних ризиків, особливості виявлення та врегулювання конфлікту інтересів. Також учасники обговорили практичні питання, що виникають в процесі службової діяльності уповноваженого підрозділу.

  По закінченню занять поліцейські Київщини отримали міжнародні сертифікати про проходження тренінгу з підвищення кваліфікації.

  Відділ комунікації поліції Київської області

 • За добу на Київщині водії 4 рази намагались дати хабаря  працівникам поліції

  За добу на Київщині водії 4 рази намагались дати хабаря  працівникам поліції

  Інформація 14.04.2021 17:43

  •  
  •  

  Три спроби дати неправомірну вигоду трапились у Фастівському районі, ще один в Обухівському районі Київщини. Сума хабарів від 500 до 2000 грн. 

  Так у селі Тарасівка 29-річний керманич авто «ГАЗ» порушив правила дорожнього руху, але замість пред’явлення документів, запропонував правоохоронцям неправомірну вигоду.

  Також у місті Боярка поліцейські зупинили водія автомобіля «ВАЗ», який порушив правила дорожнього руху – переїхав залізничний переїзд на червоний сигнал семафору. На вимогу правоохоронців показати документи, 58-річний керманич запропонував неправомірну вигоду у сумі 500 гривень.

  Ще один інцидент трапився під час несення служби працівниками Фастівського районного управління поліції. Правоохоронці зупинили водія мотоцикла, який порушив правила дорожнього руху, далі  з’ясували, що керманич мав виражені ознаки  алкогольного сп'яніння. Правоохоронці склали відносно чоловіка адміністративні матеріали за ч.1 ст.130, ч.5 ст.121 та ч.2 ст.126 КУпАП. Транспортний засіб вилучили та направили на майданчик тимчасового тримання. Проте, водій вирішив уникнути адміністративної відповідальності та запропонував   поліцейським неправомірну вигоду  в сумі дві тисячі гривень. Тепер чоловікові загрожує ще й кримінальна відповідальність. 

  У селі Семенівка Обухівського району працівники групи реагування патрульної поліції зупинили  44-річного керманича автівки «Ford Transit» за порушення правил дорожнього руху. Чоловік також намагався «відкупитися».

  Варто додати, що протягом минулого тижня 3 випадки запропонованих хабарів працівникам правоохоронних органів зафіксовано у Бучанському районному управлінні поліції.


  У всіх 3-х випадках працівники групи реагування патрульної поліції за порушення правил дорожнього руху зупиняли водіїв і складали протоколи за ч.2 ст.126 КУпАП. Водії ж з метою уникнення відповідальності за даним видом правопорушення, пропонували правоохоронцям хабарі у сумі від п'ятисот до тисячі гривень. Найчастіше хабарі клали до службових автомобілів.

  За усіма фактами спроби дачі неправомірної вигоди правоохоронці відкрили кримінальні провадження  за ч.1 ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України Санкція статті передбачає штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк. 

  У секторі запобігання корупції ГУНП в Київській області відзначають, що неправомірна вигода – один із найчастіших корупційних проявів. Саме тому правоохоронці Київщини значну увагу приділяють протидії цьому ганебному явищу. На жаль, ще досі не всі громадяни зрозуміли простий факт – не лише прийняття хабаря службовою особою є корупційним злочином, за який передбачено кримінальну відповідальність, але й пропозиція, обіцянка чи надання такої вигоди службовій особі тягне за собою кримінальну відповідальність. Максимальне покарання за вчинення таких злочинів може сягати десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  Шановні водії! Поліція Київщини закликає неухильно дотримуватись правил дорожнього руху, а також Закону України «Про дорожній рух». Нагадуємо, що порушення правил дорожнього руху тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Пам’ятайте, будь-яке правопорушення карається Законом, тому краще попередити негативні наслідки, аніж потім відповідати за протиправні вчинки.

  Відділ комунікації поліції Київської області

   

 • Ігор Клименко: Внутрішня безпека Нацполіції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю - дозвільна служба розформована

  Ігор Клименко: Внутрішня безпека Нацполіції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю - дозвільна служба розформована

  Зброя і вибухівка 01.03.2021 14:42

  •  
  •  

  Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 1 березня. 
  Понад півроку працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції проводили заходи з перевірки роботи підрозділів контролю за обігом зброї. 

  В результаті виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.  А це - і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані «травмати» - пристрої для відстрілу гумових куль.

  «Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого  оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи», - повідомив Ігор Клименко. 

  Наразі внутрішня безпека Нацполіції  викрила  дев'ять співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них - посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у  регіонах.
   
  «За результами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі - перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п'ятьох відповідальних співробітників у регіонах», - розповів Глава Нацполіції. 

  Сьогодні, 1 березня, Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування  підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.
   
  Наразі завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу. Найближчим часом він буде представлений суспільству. 
   
  Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше двох тисяч дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю - вилучено.

  «Мені прикро, що в поліції діяла корупційна схема. Але вважаю принциповим, що саме ми її виявили та ліквідували. Зараз наше завдання – провести всебічне службове розслідування. Ми не дамо недобросовісним колишнім працівникам жодного шансу для оскарження свого звільнення в суді.
   Крім того, усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань.
   Ми в повному обсязі будемо сприяти всебічному розслідуванню злочинної схеми, доки не викриємо всіх причетних», - наголосив Ігор Клименко. 

  Крім того, Голова Нацполіції підкреслив, що серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.

  «На жаль, ми не можемо миттєво вилікувати суспільство від корупції, але ми можемо ввести режим нульової толерантності до корупції у Національній поліції України!», - підсумував глава Нацполіції.

  Управління комунікації
  Національної поліції України

 • У Головному управлінні поліції Київщини відбулась семінар-нарада з питань дотримання антикорупційного законодавства

  У Головному управлінні поліції Київщини відбулась семінар-нарада з питань дотримання антикорупційного законодавства

  Корупція 07.02.2020 16:32

  •  
  •  

  На заходах були присутні керівник поліції столичної області Андрій Нєбитов, начальники структурних та відокремлених підрозділів поліції, територіальних відділів та відділень поліції, працівники кадрових підрозділів.

  Змістовний  семінар у сфері запобігання корупції провела начальник сектору з питань запобігання корупції та проведення люстрації управління кадрового забезпечення столичної поліції Катерина Шевченко.

  Фахівець з корупційних питань довела до суб’єктів декларування зміни у чинному законодавстві, роз’яснила поліцейським основні визначення, поняття, аспекти антикорупційного законодавства. Зокрема, такі поняття як суб’єкти, на яких поширюється дія Закону, відповідальність за корупційне правопорушення, обмеження щодо одержання подарунків, неправомірна вигода, про суттєві зміни фінансового характеру.

  Присутні в залі задавали питання, на які отримували вичерпні відповіді.

  Наприкінці наради очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов звернувся до керівної ланки працівників поліції щодо неухильного дотримання Закону України «Про запобігання корупції». Він наголосив, що саме вони, як начальники, відповідальні за дотримання законодавства серед своїх підлеглих і повинні на місцях несення служби донести до кожного поліцейського вимоги цього закону.

  Також він зазначив, що, на жаль, є прикрі випадки корупції, вимагання та отримання неправомірної вигоди серед працівників поліції. Таке ганебне явище повинно бути назавжди викоріненим. І позиція керівництва поліції області однозначна – таким правоохоронцям не місце у поліції. Адже головний показник роботи поліцейського – це довіра людей.   

  Для цього потрібно зробити максимально все, щоб кожна людина, яка звернулась до поліції, отримала швидко допомогу від поліцейського. Щоб кожен громадянин відчув себе захищеним і побачив небайдужість правоохоронця у вирішенні питання, з якими він звернувся до поліції.  

  Відділ комунікації поліції в Київській області

 • На Київщині поліцейські задокументували молодика, який побив чоловіка з особливими потребами та намагався відкупитися від поліції

   

  На Київщині поліцейські задокументували молодика, який побив чоловіка з особливими потребами та намагався відкупитися від поліції

  Інформація 12.05.2021 15:28

  •  
  •  

  Працівники  відділення поліції № 1 Фастівського РУП, в місті Боярка затримали  37- річного місцевого жителя, який  наніс тілесні ушкодження чоловіку з обмеженими можливостями та намагався втекти.  

  Чоловіка, який переховувався у будівлі дитячого садочка, викрили правоохоронці.

  Під час спілкування з поліцейськими з метою уникнення відповідальності зловмисник намагався надати поліцейським неправомірну вигоду в розмірі 1000 гривень.

  За даним  фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.125 (Умисне легке тілесне ушкодження), ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального Кодексу України. 

  Триває досудове розслідування.

  Відділ комунікації поліції Київської області

 • У стані наркотичного сп'яніння сів за кермо: поліцейські Бориспільщини задокументували факт надання неправомірної вигоди

  У стані наркотичного сп'яніння сів за кермо: поліцейські Бориспільщини задокументували факт надання неправомірної вигоди

  Корупція 30.04.2021 9:00

  •  
  •  

  42-річний житель Фастівського району керував автівкою у стані наркотичного сп’яніння та намагався уникнути покарання, вирішивши проблему незаконним шляхом. 

  Під час несення служби екіпаж групи реагування патрульної поліції зупинив в селі Рогозів Бориспільського району автомобіль марки «Hyundai» за порушення правил дорожнього руху. 

  Під час з‘ясування причини зупинки, поліцейські помітили у водія ознаки наркотичного сп'яніння та запропонували йому пройти огляд. Проте водій відмовився та почав пропонувати працівникам поліції неправомірну вигоду в розмірі 605 гривень і 10 доларів США.

  Поліцейські попередили водія-порушника про кримінальну відповідальність, але водій продовжував пропонувати гроші, сів в службовий автомобіль та поклав грошові кошти у "бардачок".

  Також з’ясувалось, що у керманича було відсутнє водійське посвідчення. 

  В результаті на правопорушника працівники Бориспільського районного управління поліції склали адміністративні матеріали за ст. 130 та ч. 1 ст. 126 Кодексу про адміністративні правопорушення. 

  На місце події прибула слідчо-оперативна група для документування злочину.

  Тож тепер водію не уникнути кримінальної відповідальності, а також доведеться нести і адміністративну відповідальність.
  За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Досудове розслідування триває.

  Поліція Київщині звертається до всіх водіїв, дотримуйтесь Правил дорожнього руху, не сідайте за кермо у стані сп’яніння. Бережіть себе та рідних, не наражайте на небезпеку учасників дорожнього руху!

  Відділ комунікації поліції Київської області

   

 • Поліція Обухова задокументувала факт надання неправомірної вигоди

  Поліція Обухова задокументувала факт надання неправомірної вигоди

  Корупція 28.04.2021 9:00

  •  
  •  

  39-річний чоловік керував автівкою у стані алкогольного сп’яніння та намагався «підкупити» наряд поліції, аби уникнути покарання за порушення ПДР. 

  Близько 2-ї години ночі, у місті Обухів,  група реагування патрульної поліції зупинила автомобіль «Chevrolet Aveo» за порушення правил дорожнього руху. Під час спілкування з водієм правоохоронці відчули запах алкоголю та запропонували чоловіку пройти огляд на стан сп’яніння. Місцевий мешканець погодився, 
  алкотестер показав 2,75 проміле алкоголю в крові. 

  Під час складання адміністративного матеріалу, згідно ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою уникнення відповідальності, чоловік неодноразово пропонував правоохоронцям гроші. На попередження про кримінальну відповідальність за надання неправомірної вигоди службовій особі, правопорушник не реагував та поклав на заднє сидіння службового автомобіля 100 доларів США.

  На місце події прибула слідчо-оперативна група для документування злочину.

  Тепер, окрім адміністративної відповідальності, водію загрожує кримінальна. 
  Відносно чоловіка відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Досудове слідство триває.

  Відділ комунікації поліції Київської області

 • На Київщині поліція затримала чоловіка під час надання неправомірної вигоди високопосадовцю

  На Київщині поліція затримала чоловіка під час надання неправомірної вигоди високопосадовцю

  Інформація 14.04.2021 10:30

  •  
  •  

  Зловмисник намагався надати неправомірну вигоду одному із начальників відділення поліції Бучанського районного управління поліції за прийняття рішення про непритягнення його до відповідальності та закриття кримінального провадження. 

  Чоловік викрав у одному з магазинів села Софіївська Борщагівка товар. За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.

  Фігурант запропонував поліцейському 1000 доларів США двома частинами, за непритягнення його до відповідальності та закриття провадження. Про це начальник одного із відділень поліції Бучанського районного управління поліції доповів рапортом до Київського обласного управління ДВБ НПУ.

  Працівники слідчого управління поліції Київщини спільно з працівниками Київського обласного управління ДВБ НПУ, за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури затримали фігуранта після передачі першої частини обумовленої суми – 700$. 

  Наразі чоловік затриманий у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

  За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

  Вирішується питання про оголошення затриманому підозри. 

  Подано клопотання до суду щодо обрання фігуранту запобіжного заходу.

  Відділ комунікації поліції Київської області

   

 • Поліція аеропорту «Бориспіль» затримала іноземця за надання неправомірної вигоди

  Поліція аеропорту «Бориспіль» затримала іноземця за надання неправомірної вигоди

  Інформація 24.07.2020 16:20

  •  
  •  

  Чоловік запропонував військовослужбовцю контрольно-пропускного пункту неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США за вирішення «питання» перетину Державного кордону. Наразі іноземець перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

  Днями до відділення поліції в аеропорту "Бориспіль" надійшла інформація про те,  що в пункті пропуску «Бориспіль» громадянин Туркменістану пропонував службовій особі неправомірну вигоду за сприяння у безперешкодному перетинанні Державного кордону. 

  Слідчо-оперативна група поліції аеропорту «Бориспіль»  задокументувала неправомірну діяльність іноземця.

  Громадянин Туркменістану затриманий в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Про затримання іноземця повідомлено відповідні дипломатичні заклади.  

  За даним фактом слідчими відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» Кримінального кодексу України. 

  Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

  Триває досудове розслідування.

  Відділ комунікації поліції Київської області

 • На Васильківщині постане перед судом 47-річний чоловік, який намагався підкупити наряд поліції

  На Васильківщині постане перед судом 47-річний чоловік, який намагався підкупити наряд поліції

  Інформація 20.05.2020 15:15

  •  
  •  

  Співробітники Васильківського відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури скерували  до суду кримінальне провадження з обвинувальним актом відносно чоловіка, який намагався дати поліцейським неправомірну вигоду.

  Так, 4 травня у місті Васильків група реагування патрульної поліції зупинила автомобіль «Audi» за порушення правил дорожнього руху. Водій легковика, з явними ознаками сп’яніння, не пред'явив документи правоохоронцям та відмовився проходити огляд на стан сп’яніння.

  Під час складання поліцейськими адміністративних матеріалів, 47-річний водій намагався підкупити наряд поліції, аби уникнути покарання за порушення правил дорожнього руху.

  Жителю Васильківщини оголошено про підозру у вчинені злочину передбаченого ч.1 ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

  Наразі досудове розслідування завершено, кримінальне провадження з обвинувальним актом скеровано до  суду. Тепер, окрім адміністративної відповідальності, правопорушнику загрожує кримінальна – до чотирьох років обмеження волі.

  Відділ комунікації поліції Київської області

   

 • Поліція Броварів відкрила кримінальне провадження за фактом надання неправомірної вигоди поліцейським

  Поліція Броварів відкрила кримінальне провадження за фактом надання неправомірної вигоди поліцейським

  Інформація 15.05.2020 15:38

  •  
  •  

  Для того, що уникнути відповідальності за керування автомобілем напідпитку, водій запропонував працівникам поліції неправомірну вигоду у розмірі 8 тисяч гривень.  

  Так, під час несення служби група реагування патрульної поліції  на одній із вулиць Броварів зупинила автомобіль  «Renault Trafic». При розмові з водієм транспортного засобу поліцейські відчули запах алкоголю від нього. 

  Правоохоронці  запропонували  чоловіку пройти тест на вміст алкоголю в організмі - результат виявився позитивним.

  З метою уникнення адміністративної відповідальності, він запропонував та надав неправомірну вигоду поліцейським у сумі 8 тисяч гривень.

  Відносно водія напідпитку складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП. Також на місці злочину у якості речових доказів вилучені кошти.

  Відомості про дану подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція даної статті передбачає максимальне позбавлення волі на строк від двох і чотирьох років.

  Відділ комунікації поліції Київської області